کلینیک ارتقاء سلامت

کنترل فشارخون، قند خون، چربی خون، وزن متناسب و ... از جمله راه‌کارهای اصلی ارتقاء سلامت افراد در جامعه است. 
فشار خون بالا، بیماری مزمن و در عین حال بیماری شایعی است که در آن مقدار فشار خون از حد طبیعی بالاتر می‌رود و سبب افزایش میزان خطر سکته مغزی، حمله قلبی و آسیب به کلیه‌ها و چشم می‌شود.
بسیاری از افراد سال‌ها مبتلا به فشار خون بالا هستند، بدون اینکه از بیماری خود مطلع باشند و در بیشتر مواقع، این بیماری علامتی ندارد، اما وقتی فشار خون بالا بدون درمان بماند، به اعضای حیاتی بدن آسیب می‌رساند. به همین علت است که پرفشاری خون اغلب به قاتل خاموش شناخته می‌شود.
چاقی نیز یک بیماری مزمن و جدی است که تاثیر بسیار منفی روی سیستم بدن انسان دارد. افرادی که دارای اضافه وزن یا مبتلا به چاقی هستند با خطر بیماری قلبی، دیابت نوع ۲، بیماری های استخوانی و مفصلی و … به طور جدی روبه‌رو هستند.
کلینیک «ارتقاء سلامت» بیمارستان رضوی با هدف آگاهی رسانی به عموم مردم در خصوص میزان فشارخون، قند خون، وزن و نحوه کنترل این شاخصه‌ها به صورت رایگان ارائه خدمت می کند.
این کلینیک روزانه از ساعت 10 تا 12 پذیرای عموم مراجعه‌کنندگان است. در این کلینیک آموزشهای مرتبط با فشارخون، دیابت؛ و مراقبت‌های پرستاری در بیماران دیابتی، نحوه کنترل قند خون وآموزش کار با گلوکومتر، به صورت رایگان ارائه می‌شود.
همچنین دوشنبه آخر هر ماه از ساعت 8:30 الی 10 صبح کارگاه آموزشی نارسائی قلب ویژه بیماران معرفی شده از کلینیک قلب بیمارستان رضوی به صورت رایگان در محل کلینیک «ارتقاء سلامت» برگزار می‌شود.