مرکز اصلاح عیوب انکساری چشم


این بخش در راستای ارتقاء خدمات و جراحی‌های چشمی به ویژه جراحی‌های عیوب انکساری(حذف عینک) غربالگری اختلالات شبکیه نوزادان نارس، تزریقات داخل چشمی و جلوگیری از پیشرفت بیماری قوز قرنیه(کراس‌لینکینگ) ایجاد شده است.
در این مجموعه تلاش شده است از به روزترین و پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزات داخلی و بین‌المللی در جهت ارائه خدمات در سطح تراز اول بین‌الملل استفاده شود.
در قسمت لیزر این چشم، دو دستگاه پیشرفته لیزری شامل لیزر فمتوسکند و لیزر اکسایمر وجود دارد که می‌تواند انواع جراحی‌های لیزری چشم شامل PRK، LASER، Femto کاشت رینگ‌های داخل قرنیه، برش‌های لیزری، پیوند قرنیه و اصلاح آستیگماتیسم و... انجام دهد.
ویژگی عمده و شاخص این مجموعه امکان انجام اعمال جراحی پیشرفته اصلاح عیوب انکساری و حدف عینک به روش SMILE است که مزایای زیادی نسبت هب اعمال جراحی قدیمی‌تر دارد و هم‌چنین در این مجموعه اتاق غربالگری و معاینه چشم نوزادان نارس(ROP room) وجود دارد که با تشخیص زودهنگام اختلالات شبکیه آنان و درمان به موقع از مشکلات بینایی آنان جلوگیری خواهد شد.
اتاق کراس‌لینکینگ به وسیله دستگاه Avedro از پیشرفت بیماری قوز قرنیه(کراتونوس) که شیوع زیادی در ایران و خاورمیانه دارد، جلوگیری می‌کند و عملا بیماران قوز قرنیه نیاز کمتری به اقدامات مداخله‌ای و تهاجمی مانند پیوند قرنیه خواهند داشت.
اتاق عمل تزریقات داخل چشمی این مجموعه به صورت ایجاد یک مکان استریل و استاندارد برای تزریقات داخل چشمی از جمله تزریقات اوستتین تجهیز شده است که با توجه به شیوع بالای مشکلات شبکیه بیماران دیابتی و اختلالات ناشی از آ« مرکز بینایی (AMB) خدمات مؤثری به بیماران ارائه خواهد کرد.
امید است این مجموعه سیری پویا و متعالی را در جهت بهبود کیفیت طی نماید و نقش بزرگی را در ارائه خدمات چشم‌پزشکی در کشور و منطقه ایفاء کند.

رئیس شورای راهبردی گروه چشم بیمارستان رضوی: جناب آقای دکتر سیامک زارعی قنواتی ، فلوشیپ فوق تخصصی قرنیه