بخش اورژانسبخش حساس و مهمی از طب شامل اورژانسهای پزشکی است. تصادفات مختلف رانندگی، حوادث مختلف ضمن کار، مسمومیت ها، جراحتهای حین نزاع و نیز سایر وضعیتهای خطرناک ناشی از برخی بیماریها نظیر Acute MI و یا کومای هیپراسمولار دیابتی، از علل مهم بروز وضعیتهای اورژانس در یک بیمار می باشند. در چنین شرایطی گاه نجات جان بیمار در دقایق و ثانیه ها رقم می خورد و به این ترتیب مداخله سریع تیم پزشکی اهمیتی حیاتی می یابد. به عبارت دیگر ارزیابی سریع وضعیت بیمار، تشخیص سریع و در صورت لزوم انجام اقدامات تشخیصی مناسب، درمان مناسب و حفظ شرایط پایدار همودینامیک در بیمار در حداقل زمان و با حداکثر کیفیت جهت حصول بهترین نتیجه از ضروریات شغلی غیر قابل انکار پرسنل شاغل در اورژانس است. از این نظر سعی شده است در اورژانس بیمارستان رضوی چه از نظر تجهیزات و چه از نظر نیروی انسانی شرایط لازم برای نیل به اهداف مذکور فراهم آید.
اورژانس بیمارستان رضوی دارای 12 تخت بالغین، 2 تخت ویژه كودكان، یك انكوباتور، واحد تریاژ و اسكرنینگ، اتاق پانسمان، یك اتاق ایزوله، یك اتاق CPR، 2 اتاق عمل و یك انبار تجهیزات می باشد. تمامی تختهای بیماران واتاق ایزوله، دارای مانیتور Bed Side می باشد. علاوه بر این، تمامی تختهای مزبور توسط یك سیستم Cordless مجهز به یك نرم افزار بسیار پیشرفته به مانیتور مركزی موجود در ایستگاه پرستاری متصل می باشند. به این ترتیب كادر پرستاری و پزشكان در هر لحظه قادرند علایم حیاتی و تراسه الكتروكاردیوگرافیك بیمار را كنترل نمایند. مانیتورهای مدرن نصب شده در كنار هر تخت قادر است در هر لحظه علایم حیاتی بیمار شامل فشار خون، ضربان قلب، تعداد تنفس، میزان اشباع اكسیژن شریانی و كاركرد الكتریكی قلب را در هر یك از 12 لید استاندارد الكتروكاردیوگرافی ثبت نماید.
در طراحی اورژانس سعی شده است از فضاهای بخش به نحو مؤثری استفاده شود. بر همین اساس، كنسولهای متصل به بازوهای متحرك در كنار هر یك از تختها باعث شده كه اولاً قدرت مانور تجهیزات نصب شده بر روی كنسولها افزایش یابد و ثانیاً تجهیزات مختلف هر یك از تختها فضای كمتری اشغال نمایند. هنگامی كه بیمار نیازمند اقدامات احیاست مزایای این طراحی ویژه، بیشتر آشكار می شود. علاوه بر این سیستم PTS بخش، انتقال نمونه ها و پرونده ها را به نقاط مختلف بیمارستان تسهیل کرده است.
تختهای اورژانس نیز دارای ویژگیهای منحصر به فردی است. این تختها دارای تشكهای 3 قسمتی است و در زمان حركت، صدای اندكی ایجاد می كنند، كه این امر حداكثر رفاه را برای بیمار در وضعیتهای مختلف ایجاد میكند. ارتفاع این تختها نیز به راحتی و به سرعت قابل تنظیم است.
در اتاق CPR اورژانس بیمارستان رضوی كلیه تجهیزات عملیات CPR،BLS و ALS مهیاست. 2 دستگاه ساكشن پرتابل (علاوه بر ساكشن مركزی)، دستگاهAutopulse ، 2 دستگاه ونتیلاتور پرتابل و 2 دستگاه ونتیلاتور غیرپرتابل، Heart monitoring، Heart Monitoring+ DC shock، امكانات تعبیه Pace maker موقت و CVP Line و دستگاه منحصر به فرد ویدئو لارنگوسكوپ جهت انتوباسیون در موارد انتوباسیون سخت از جمله این امكانات است.
در دو اتاق عمل بخش اورژانس، اعمال جراحی کوچک و نیز اعمال جراحی اورژانس نظیر تعبیه Chest Tube انجام می گیرد.
گردش كار در اورژانس بر اساس سیستم تریاژ ESI، طراحی شده است. بر این مبناء ابتدا به بیمار توسط پرستار تریاژ، اولویت سفید، سبز یا قرمز داده می شود. سپس بیماران دارای اولویت سبز و سفید توسط پزشك مستقر در اسكرنینگ ویزیت می شوند. بیماران دارای سطح تریاژ 1و2 مستقیماً به اتاق CPR یا بخش وارد می شوند و بلافاصله توسط پزشك مستقر در بخش معاینه و اقدامات لازم برای آنان آغاز می شود. کلیه استانداردهای ACI و نیز استانداردهای اعتبار بخشی ملی در مورد اورژانس، در این بخش پیاده سازی و اجرا شده است. 
اتاق ایزوله بخش اورژانس كه برای بیماران مبتلا به بیماریهای عفونی در نظر گرفته شده بر اساس استانداردها دارای فشار منفی و جدا از سایر تختها طراحی شده است. این اتاق دارای سرویس بهداشتی مجزا و مطابق با آخرین دستورالعملها تجهیز شده است.
بخش اورژانس همچنین به سه دستگاه آمبولانس مجهز می‌باشد. امکانات کامل CPR و انتقال بیماران نیازمند به ICU در این آمبولانسها در نظر گرفته شده است.
بخشهای آزمایشگاه، سی تی اسکن، رادیولوژی و اتاقهای عمل نیز در موارد اضطراری در اختیار اورژانس می باشند. علاوه بر اینها بخش اورژانس بیمارستان رضوی توانایی سرویس دهی به اورژانس هوایی را نیز دارد.
تیمی از پرستاران خبره، پزشکان و متخصصین مجرب امور درمانی بخش را برعهده دارند. جهت تسریع امور و رفاه بیشتر بیماران مراجعه کننده به اورژانس، پذیرش و ترخیص بیماران در این بخش به صورت مستقل انجام می‌شود. جهت تسریع امور درمانی بیمار، کلیه مراحل پذیرش، درخواست اقدامات پاراکلینیک، تجویز دارو و ترخیص بیماران از طریق سیستم HIS انجام میگیرد. این نرم افزار توانمند که برای نخستین بار در بیمارستان رضوی و اختصاصا برای این مرکز طراحی و بطور گسترده مورد استفاده قرار گرفته، خطا های انسانی را نیز به حداقل رسانده است.
تلاش پرسنل بخش در جهت حفظ انضباط کاری و ایجاد محیطی عاری از تنش ونیز وجود امکانات مختلف رفاهی، حداکثر آسایش را برای مراجعین و بیماران فراهم می آورد.
در سایه الطاف خداوند یکتا و به مدد تجربه پرسنل متبحر و نیز تجهیزات منحصر به فرد و مدرن بخش، از ابتدای افتتاح تاکنون، اورژانس بیمارستان رضوی توانسته است به طیف وسیعی از بیماران دچار وضعیتهای اورژانس شامل بیماران دچار سکته قلبی، ادم حاد ریه، کتواسیدوز دیابتی، حوادث جاده ای شامل انواع ضربه های سر، شکستگی ها، مسمومیت ها و نظایر آن، خدمات پزشکی ارائه کند.