ICU جراحی


به منظور مراقبت از بیماران دارای عوامل خطر نظیر بیماران مبتلا به دیابت و پرفشاری خون و نیز بیماران با سن بالا، یك ICU مجهز به كلیه امكانات نظیر ونتیلاتور و مانیتورینگ 24 ساعته قلبی و تنفسی، تختهای ویژه و امکانات احیا قلبی و ریوی در طبقه اول فاز 1 بیمارستان ایجاد شده تا در نخستین روزهای پس از جراحی این بیماران، از نزدیك تحت مراقبت ویژه قرار گیرند. مجموعه ICU در طبقه اول فاز یک قرار گرفته است. این بخش از چهار قسمت تشکیل شده است 11 تخت ICU (متشکل از 6 تخت در قسمت A، و 5 تخت در قسمت B) 5 تخت POST ICU و 9 تخت جراحی مغز و اعصاب می‌باشد که همگی تخت ها مجهز به مانیتورینگ کامل قلبی و تنفسی است.
ICU در تمامی اوقات شبانه روز دارای پزشک بیهوشی است که داخل بخش مقیم میباشند. این ICU از پرستار و کمک پرستاران با تجربه و کارآمد که علاوه بر سوابق کاری مناسب و مرتبط دوره های آموزشی ویژه را نیز گذرانده اند بهره می برد. بیماران بعد از اعمال جراحی که نیاز به مراقبت ویژه دارند و یا سایر بیمارانی که از نظر تنفسی یا قلبی پایدار نیستند، بیماران مبتلا به پرفشاری خون، دیابت، بیماران ترومایی، Post CPR و یا سایر سوابق خاصی که می تواند در درمان بیمار تأثیر گذار باشد قابلیت پذیرش در ICU را دارند.
هر یونیت ICU مجهز به دستگاه ونتیلاتور EVITA، اکسیژن سانترال، ساکشن مرکزی، سرنگ پمپ و سرم پمپ، تشک مواج، تخت مخصوص بیماران ICU که قابلیت تغییر پوزیشن در چندین وضعیت را دارند، دستگاه بخور و وسایل مرتبط با احیاء بیماران می‌باشد. از نظر ساختاری برای هر تخت فضای مناسبی در نظر گرفته شده است. یک اتاق مخصوص عملیات خاص در ICU در نظر گرفته شده است. هر تخت در ICU توسط پاراوان قابلیت جدا سازی دارد. در صورت نیاز به انجام دیالیز، دیالیز بدون جابه جایی بیمار قابل انجام است. در بیمارانی که نیاز به پمپ DVT دارند پمپ قرار داده می‌شود. گازومتری ها در همین بخش انجام می‌شود. یک اتاق ایزوله مطابق با استاندارد وزارتخانه موجود است کلیه تجهیزات پزشکی دارای BACK UP مناسبی بوده که در صورت لزوم از آنها استفاده می‌شود ICU متصل به UPS می‌باشد تا در صورت قطع برق شهر دستگاه ها و تجهیزات بدون وقفه کار میکنند. در قسمت 5 تخته به دلیل دید مستقیم پرستار و بیمار و امکان قرار دادن دستگاه ونتیلاتور به صورت مرکزی و سایر وسایل مورد نیاز، بیمارانیکه قابلیت انتفال به بخش جراحی مغز و اعصاب را ندارند و یا نیازمند تخت ICU نیستند را در این بخش بستری نموده و خدمات دهی می نمایند در قسمت 9 تخته نیز بخش دارای 5 تخت خصوصی و در دو اتاق دو تخته می‌باشد که تمامی تخت مجهز به مانیتورینگ قلبی و تنفسی اکسیژن سانترال و ساکشن سانترال است همگی تختها دارای احضار پرستار می‌باشد. امکانات رفاهی مناسب جهت همراه بیمار در نظر گرفته شده است.
علاوه بر ویزیت روزانه توسط پزشک معالج، کلیه بیماران تحت نظارت 24 ساعته و مداوم یک متخصص بیهوشی مقیم در بخش می باشند.
علاوه بر این، در طبقه دوم فاز 2 بیمارستان یک ICU ویژه در نظر گرفته شده است که به زودی این بخش نیز به بهره برداری خواهد رسید. این ICU با ظرفیت 9 تخت، دارای آخرین امکانات درمانی، سیستم پیشرفته مانیتورینگ، یک اتاق ایزوله و یک سالن مشاهده برای همراهیان و خانواده بیماران است. یکی از ویژگیهای این ICU مدرن، یک اتاق VIP خاص است. در این اتاق VIP، نور و رنگ اتاق به دلخواه بیمار می تواند تغییر کند.

  تور مجازی 
 گالری عکس  
  موقعیت بخش در بیمارستان  فازیک - طبقه اول
   0098-51-36004115